Τετάρτη 29 Μαΐου 2013

Ισοφάρισε η ΑΕΚ, παράταση στην αγωνία

Η ΑΕΚ επικράτησε 24-19 του Διομήδη στο κατάμεστο κλειστό της Κυψέλης, ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των τελικών και ο τίτλος θα κριθεί σε τρίτο αγώνα που θα διεξαχθεί το Σάββατο (01/06) στο Άργος.
Η Ένωση είχε το προβάδισμα από την αρχή και χάρη στο γκολ του Αλέξη Αλβανού στο 29:15 πήγε προηγούμενη στο ημίχρονο με 15-9.
Στο 48:50 ο Διομήδης σκόραρε με τον Σωτήρη Μαραγκό και μείωσε σε 20-17, όμως, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και με επιμέρους σκορ 4-2 στο τελευταίο δεκάλεπτο, πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 5-3, 10-6, 15-9 (ημχ.), 17-13, 21-17, 24-19
ΑΕΚ: Καφφάτος, Μπακαούκας 3, Γεωργιάδης 3, Γιαννόπουλος, Μπαλωμένος 6, Τσακνής, Συγγάρης, Ασαρίδης, Οικονόμου 1, Αλβανός 3, Ναουμίδης, Τσαούσης 2, Παπαδιονυσίου 3, Κουρέτας, Παπαδόπουλος 3, Χερουβείμ
Διομήδης: Τσούλος, Ζαραβίνας 2, Χαντέλης, Μεγαλοοικονόμου 3, Καρκαλάτος, Μούγιτς, Πασσιάς, Νούγκοβιτς, Μαραγκός 7, Ευαγγελόπουλος, Σαμαράς 2, Βαρδάκας, Ελευθερίου, Δεληγιάννης 3, Καραιβάνοφ 1, Τάσκοβιτς 1